Den operace

Vzhledem k poškození ramene nám dal pan Hnízdo na vybranou ze dvou operací. Rekonstrukce ramenního kloubu či artrodéza (= chirurgické znehybnění kloubu, neboli zákrok, který má za cíl vytvořit kostěný srůst postiženého kloubu a tím odstranit bolest, stabilizovat kloub a zastavit zhoršení choroby). Po dlouhém přemýšlení a jednání s dalšími výbornými ortopedy z ČR (MVDr. Musil, MVDr. Johanides, MVDr. Musálek) jsme vybrali variantu rekonstrukční. Pokud se povede, zajistí bezbolestnou hybnost končetiny a tudíž i lepší kvalitu života. Všichni ortopedi se shodně vyjádřili, že artrodézu volí až jako poslední možnost nebo pokud první operace není úspěšná. Je to definitivní řešení.

Odevzdat Shi do péče Animal clinic pro mě bylo hodně těžké. Poprvé a naposledy jsem na veterině nechávala Kari, kterou jsme tam uspávaly. A i u toho jsem byla. Ještě, že prostředí kliniky Shisha tentokrát vůbec neřešila a odnést se nechala naprosto v pohodě. Vyprovázel mě jen její pohled.

Výsledek operace mi volal MVDr. Hnízdo osobně: … „kloub byl mnohem více poničen, než jsem čekal.“ … „materiálu jsme museli použít více, nicméně aktuálně je kloub zajištěn“ … „prognóza je opravdu velice opatrná“ …

Ano, stálo to dost peněz. Ano, tento typ operace byl riskantnější, než artrodéze. A ano, je tedy možné, že bude Shisha potřebovat operovat znovu (znovu narkóza, otevření, hospitalizace, léky..). Ale jsem ráda, že jsme do toho šli. Říká se, že člověk na konci života lituje mnohem více toho, co neudělal, než toho, co udělal. A my se rozhodli přesně dle tohoto rčení.

Z narkózy se tentokrát probudila vcelku rychle, ještě dlouho byla jak „praštěná“, ale bylo vidět, že vnímá. Chtěla pořád drbat a být u nás, jinak hlasitě vyjadřovala svůj nesouhlas 🙂


Shishy zotavování můžete pár „kačkama“ podpořit na www.mycause.com.au. Veškeré finance budou použity výhradně na rehabilitace a léky, zbylé finanční prostředky budou následně věnovány útulku Voříškov.

Předepsané léky: CEFA-CURE