About us

Jmenuji se Petra Pekárková a společně s přítelem, synem a samozřejmě psy žijeme v Praze. Již od dětství jsem milovala zvířata a trávila veškerý volný čas právě s nimi (zejména pak se psy a koňmi), buď na cvičácích nebo stájích. Tato vášeň mě neopustila ani při dospívání, zatímco ostatní svůj čas trávili v hospodách a na diskotékách, já lítala po loukách s vypůjčenými psy :). A mé zaujetí psy rostlo. Tehdy jsem také potkala „svou“ první Border collii, byl jediný v našem městě a byl až neskutečně úžasný. Vždycky jsem milovala Německé ovčáky (a miluji je dále), ale borderka mě okouzlila ještě o mnoho více. Jsou tak atletické, tak chytré, tak krásné!  Úžasná souhra těla i mysli. Miluji jejich nadšení pro věc, drive i mentalitu. Vidět Border collie pracovat… to je prostě nezapomenutelné!
/My name is Petra Pekárková, live in the Prague – Czech Republic with my boyfriend, our son and with ours doggies of course . Since my childhood I have always loved animals and spent all my spare time with them (mainly with dogs and horses), in the training center or stables. As I grew up my passion for animals stayed with me. While others went to discos, I was running through meadows with borrowed dogs :). My passion for dog was stronger and stronger. I met first Border collie, he was only in our city and was sooo cool. I always loved German shepherd (and love their further) but Border collie captivated me much more. They are amazing body and soul, so athletic, so smart, so beautiful! I love their desire to train, drive and mentality. Seeing border collie working … wow, it’s unforgettable!

Když mi bylo 15, konečně jsem si pořídila / fajn – konečně jsem od mých rodičů dostala 🙂 mojí první borderku. Casey… Casey je pravděpodobně ta nejlepší fenka na světě (omlouvám se vám všem ostatním)! To ona mě podržela ve všech těžkých momentech mého studentského i dospěláckého života. To ona je tady jenom a pouze pro mě. Nicméně, miluje každého, je bezelstná a laskavá. Pravá border collie.
/When I was 15 years old I finally bought / ok – I got from my parents 🙂 my first Border collie. Casey… Casey is probably the best girl in the hole world (sorry to your dogs)! She saved me in all the difficult moments of the student and also adult life. She is always there only and only for me. However, she loves every person, her nature is pure and gentle. The true border collie.

Mé fenečky jsou právoplatnou součástí rodiny i mého života. Žijí s námi v bytě, nikoli ve venkovních kotcích. Bohužel prozatím nemáme zahradu, kam bychom jim umožnili přístup, ale pracujeme na tom :).
Mým cílem je odchovávat ‚kvalitní‘ Border collie s dobrou povahou, pracovními schopnostmi a co nejlepším zdravím. Ve vrhu „A“ se nám u jednoho pejska bohužel objevila zrádná nemoc – epilepsie. V tu chvíli jsem okamžitě jeho matku stáhla z chovu a po domluvě s majiteli sourozenců nebude mít nikdy ani jeden z nich potomky! Zdraví se totiž nedá koupit… je důležité k chovu přistupovat racionálně a s rozumem. Opačný postup je cestou do pekel!
Štěňátka budou (vrh A byl ještě ubytován v bytě po celou dobu) v prvních týdnech odchovávána v domě. Poté jak venku, tak uvnitř, aby mohla naplno využít všech podnětů, které dům i ‚venek‘ nabízí. Štěňátka jsou u nás obklopena mými ostatními psy, stejně jako dětmi a návštěvami, které dorazí. Jsou brána na procházky, jezdí autem, navštěvují veterinární ordinaci (veterinář nechodí k nám domů). Socializace každého štěňátka je pro mě úžasnou zkušeností i zábavou, přistupuji k ní zodpovědně, tak abych prckům co nejvíce usnadnila přechod do nových domovů.
/My dogs are my family and part of my life. They live in the house with me, not in kennels outside. Unfortunately, we don’t have a garden but it working on it :).
My aim is to breed good quality border collies with good characters, working instinct and good health. Unfortunately was discovered in the litter „A“ doggie with epilepsy. I immediately pulled the mother of litter from breeding and none of the siblings will never have puppies! Health can’t buy for money … it is important to think about and approach rationally and conscientiously to breeding. The opposite way is the way to hell!
The puppies will be brought up inside the first few weeks and then they live both in and outdoors to ensure that they get used to all environments and they are surrounded by all my other dogs. They are taken for walks, car rides, they go into the veterinary clinic and as they are handled by a lot of visitors and children they are already well socialized before they leave for their new homes.

Budete-li mít jakýkoli dotaz – neváhejte mi napsat E-mail! Moc ráda vám odpovím 🙂

My English isn’t good but if you will have any questions – please write me via E-mail! I glad to answer you 🙂

5751393_orig