84. den po operaci

SHRNUTÍ UPLYNULÝCH UDÁLOSTÍ

Bohužel jsme opět delší dobu řešili stav Shishy, který měl dost nestabilní vývoj. Jednou chodila jako starý mazák, podruhé kulhala, pak jí zase noha bolela.. a tak dokola. Na kontrolní rentgeny měla jít až na konci března, ale s fyzioterapeutkami i panem Hnízdem jsme rozhodli, že je uděláme už teď, aby se vyloučil pohyb či uvolnění šroubů.

Vzhledem k tomu, že šla Shisha do narkózy již po čtvrté, rozhodla jsem se udělat také RTG kyčlí, loktů a druhého ramene. Tentokrát vše proběhlo úplně v pohodě, dokonce se i vzbudila nejrychleji z všech sedací. A hlavně! Operované rameno je v pořádku, byla vidět drobná artróza (dle slov pana Hnízda je zázrak, že v rameni nemá artrózy o mnoho více, toto je naprosto neočekávaně dobrý stav), ale šrouby jsou na svých místech, lanka drží. Hurá!

Dostala povolení k delším procházkách, dokonce i na puštění z vodítka. Což ale záhy zatrhl, jelikož stačilo popsat Shishiny klasické procházky na volno („sprintuji dopředu a tam to zapíchnu do lehu“) 😀  Shodli jsme se na Flexi vodítku (něco na moje nervy.. flexiny nepoužívám a nemám ráda), stopovačka by pro ní aktuálně mohla být stále dost nebezpečná (zůstává ležet na zemi).

 

Rehabilitace má již delší dobu v rozmezí 2x 9-12 minut. Novinkou je, že od února máme rehabky už jen 1x týdně (do teď 2x)! Jak zimu miluji, tak už se těším na léto, kdy budeme moc chodit plavat i ven 🙂

VIDEO z aquaterapie 23. 1. 2017

Díky skvělé Kristě Půdové máme doma již měsíc obleček na magnetoterapii, Shisha si v něm hoví 1x denně. Ven chodí pouze v oblečku. Nadále také dostává kloubku – Geloren. V kůře Wobenzymu jsme, z důvodu finanční náročnosti, nepokračovali.Shishy zotavování můžete pár „kačkama“ podpořit na www.mycause.com.au. Veškeré finance budou použity výhradně na rehabilitace a léky, zbylé finanční prostředky budou následně věnovány útulku Voříškov.