37. den po operaci

REHABILITACE POČTVRTÉ + SHRNUTÍ REŽIMU

  • masáže, pasivní i aktivní cvičení (přecházení destičky, zvedání pacek… atd.)
  • infralampa
  • 1x 5 minut + 1x 8 minut aquaterapie (mírné zrychlení pásu)
  • 20 minut magnetoterapie

Doma je Shisha, stejně jako po celou dobu od operace, v kleci. Má velkou, v pohodě si v ní udělá pár krůčků, změní polohu, dokonce se i pořádně rozvalí 🙂  Nicméně blbnout v ní nejde a tudíž si v ní ani nemůže ublížit. Naštěstí má opravdu dobře naučené klecovky, takže s odpočíváním v kleci nemá sebemenší problém. I tak se občas pekelně nudí, tudíž dostává alespoň okusovací či žvýkací kosti a minimálně jednou za den cvičíme „pohybově nenáročné věci“ (tzn. triky při kterých může sedět/ležet). Každý den doma nohu masíruji a cvičíme s ní stejně jako v ordinaci.

Venku samozřejmě pořád chodí na krátkém vodítku, nicméně vždy už po svých a tak pomalu, aby zatěžovala i nemocnou nohu. Protože jakmile se moc „roztančí“ a zrychlí, tak jde nemocná packa nahoru a skáče po třech (vzniklý stereotyp z doby před operací).

Nutno říci, že jí mám nonstop pod dohledem. Proč? Protože stačí jeden hloupý pohyb a vše je v loji. Bohužel.. situace je opravdu taková. Až dnes jsem si troufla na 20 minut odejít do OCčka a nechat jí v zavřené boudičce v kufru. Spí vedle mé postele (normálně nám psi do ložnice nesmí) – bez klece, vím bezpečně, že v noci nikam necestuje, mateřské reflexy fungují a každý její větší pohyb mě probudí 😛


Shishy zotavování můžete pár „kačkama“ podpořit na www.mycause.com.au. Veškeré finance budou použity výhradně na rehabilitace a léky, zbylé finanční prostředky budou následně věnovány útulku Voříškov.